Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Rozpoczęto modernizację budynku przy ul. Klonowej 7 w Bielawie, w którym powstanie Żłobek Publiczny nr 3 "ŻYRAFKA"

Reklama
W ramach zadania zaplanowane zostało m.in. wykonanie 2 dodatkowych toalet, wymianę stolarki okiennej, docieplenie stropodachu, malowanie pomieszczeń, budowę placu zabaw oraz zakup interaktywnych urządzeń zabawowych.
Rozpoczęto modernizację budynku przy ul. Klonowej 7 w Bielawie, w którym powstanie Żłobek Publiczny nr 3 "ŻYRAFKA"

 

Reklama

Wykonawcą robót budowlanych jest firma CIEPŁY DOM Sp. z o.o. z Karnkowa. Całkowita ich wartość wyniesie 1.596.624,57 zł. 

Co ważne przedmiotowa inwestycja jest dofinansowana z resortowego programu "MALUCH+" na lata 2022 - 2029, w ramach którego Gmina Bielawa otrzymała wsparcie na: 

➡️ utworzenie Żłobka Publicznego nr 3

➡️ utrzymanie ww. placówki przez kolejne 3 lata od dnia jej uruchomienia

Łączna dotacja wyniesie aż 9.354.785 zł i środki te stanowić będą 100 % wartości zadania. Oznacza to, że Gmina nie będzie musiała na ten cel angażować środków własnych. 

Przypomnę, że Żłobek Publiczny nr 3 w Bielawie powstanie w budynku przy ul. Klonowej, w którym do niedawna funkcjonował Niepubliczny Żłobek "Żyrafka". Uruchomienie nowej placówki zaplanowane zostało na 1.IX.2025 r. 

Dodać należy, że działanie to jest zgodne z kierunkiem działania 5.3. "Poprawa warunków życia mieszkańców Bielawy” (cel B pn. "Budowa żłobka"), zapisanym w Strategii Rozwoju Gminy Bielawa na lata 2022 - 2030.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama