Jak skorzystać z tej opcji? Wchodzimy w aplikację Google Maps i wybieramy opcję transportu zbiorowego, a następnie interesujące nas połączenie. Aby zobaczyć rozkład jazdy dla danej stacji, należy kliknąć na daną ikonkę stacji kolejowej. Wtedy też możemy wybrać interesujące nas połączenie, klikając w konkretną godzinę odjazdu.
– Usługa na bieżąco przelicza o której dojedziemy do danej stacji. Wystarczy wyszukać połączenie w aplikacji Google Maps lub kliknąć na konkretny stację lub przystanek kolejowy, żeby uzyskać aktualne informacje – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.
Warto zaznaczyć, że usługa dotyczy nie tylko pociągów Kolei Dolnośląskich, ale także ich partnerów.
– Koleje Dolnośląskie jako pierwsze w Polsce wprowadziły tę usługę również dla połączeń transgranicznych, przy współpracy z Czeskimi Drahami czy pociągami kursującymi na linii Drezno – Goerlitz. Dzięki temu, korzystając np. z Promocji Drezdeńskiej będziemy widzieli pociąg, z którym nasze połączenie będzie skomunikowane – wyjaśnia Bartłomiej Rodak.
Na mapach Google zobaczymy także autobusy komunikacji zastępczej, a więc te kursujące w relacjach do Góry, Stronia Śląskiego i Sycowa.
Dzięki technologii GPS (Global Positioning System) można śledzić w czasie rzeczywistym na mapie Google lokalizację pociągów Kolei Dolnośląskich i dowiedzieć się o ewentualnych opóźnieniach.
Na czym polega na wyższość takiego rozwiązania nad istniejącymi już popularnymi aplikacjami kolejowymi? Znane aplikacje oparte są informacjach przekazywanych od dyżurnych ruchu. System działający na podstawie GPS działa natomiast w czasie rzeczywistym, uwzględnia np. sytuację, gdy pociąg odrabia opóźnienie na trasie.
Napisz komentarz
Komentarze