„Zielona rewolucja w Polsce rozwija się w kolejnych miastach, a Świdnica i Dzierżoniów są tego doskonały przykładem. E-hulajnogi TIER dostępne w obu miastach obsługiwane są przez mobilny zespół operacyjny, dzięki czemu możliwe jest znaczące zmniejszenie śladu węglowego związanego z transportem pojazdów. Ponadto, baterie są ładowane w bardziej zrównoważony sposób, przy wsparciu paneli słonecznych zainstalowanych na dachu nowego, wrocławskiego magazynu. Instalacja fotowoltaiczna zasilająca baterie ma łączną moc 150 kWh” – mówi Mathieu Deloly, Dyrektor Generalny Europy Środkowo-Wschodniej.
Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność
W styczniu 2020 r. TIER stał się pierwszą firmą z branży mikromobilności, która osiągnęła cel bycia w 100% neutralną klimatycznie. Objawia się to w szczegółowej analizie emisji na każdym poziomie działalności firmy i ciągłym, bezkompromisowym dążeniu do jej eliminacji. Gdy emisji nie da się uniknąć, TIER kompensuje ją we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami, np. poprzez sadzenie drzew. Maksymalizuje również średni cykl życia pojazdów, dzięki ich innowacyjnej i trwałej konstrukcji, ale też regularnym naprawom i przywracaniu pojazdów do służby.
E-hulajnogi premium
TIER to całkowicie nowe podejście do transportu osobistego, pozwalającego użytkownikom na wygodne i bezemisyjne przemieszczanie się po mieście. Nowoczesna flota zapewnia najlepsze doświadczenia z użytkowania poprzez wyjątkową konstrukcję: szeroką podstawę, duże koła, podwójny amortyzator oraz hamulce i wygodny uchwyt na telefon, dzięki któremu można nie tylko łatwo skorzystać z podglądu mapy, lecz również podładować swój smartfon. Dzięki bezkompromisowej misji zmiany mobilności na dobre, przełomowej technologii oraz odpowiedzialnej postawie wobec miast i środowiska, TIER w ciągu 3 lat pojawił się już w ponad 250 miastach w 22 krajach.
Codzienny środek transportu
Jedną z najważniejszych motywacji, którą kierują się użytkownicy TIER jest, jak zaznacza 82% z nich, szybkie dotarcie do wybranej lokalizacji[1]. Aż 61 % wskazuje, że ceni TIER za wygodę z korzystania, a także dużą dostępność i elastyczność parkowania pojazdu. 54% osób podczas jazdy załatwia najważniejsze „sprawunki”, natomiast 43% wybiera e-hulajnogę jako środek transportu do pracy. E-hulajnogi TIER to również doskonały środek transportu w celach rekreacyjnych, co potwierdza aż 55% użytkowników.
Prawidłowe parkowanie e-hulajnogi
Poruszając się e-hulajnogą i parkując ją, należy przestrzegać lokalnych przepisów oraz szanować innych uczestników ruchu. TIER nieustannie podkreśla, że na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę, zabronione są przejazdy po spożyciu alkoholu, a co istotne, zaparkowany pojazd nie powinien blokować przejścia lub przejazdu. Warto pamiętać, że zakazy parkowania oznaczone odpowiednim znakiem drogowym, obowiązują również kierowców hulajnóg. Na co dzień o porządek w przestrzeni miejskiej dba zespół operacyjny TIER. Istnieje również możliwość samodzielnego zgłoszenia niepoprawnie pozostawionej hulajnogi za pośrednictwem infolinii operatora: +48 22 627 93 66 lub w aplikacji TIER.
Jak zacząć jeździć TIER?
Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę, znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku „Zakończ przejazd". Nowi użytkownicy, w ciągu 14 dni od rejestracji, mogą wykupić w aplikacji miesięczny pakiet nielimitowanych, darmowych odblokowań w promocyjnej cenie 2,70 zł. Na osoby, które już posiadają konto w aplikacji, czeka pakiet 30 dni darmowych odblokowań za 14,99 zł.
Napisz komentarz
Komentarze