Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Obuwie w pracy

Obuwie do pracy powinno być przede wszystkim dopasowane do indywidualnych potrzeb pracownika oraz charakteru jego obowiązków. W niektórych firmach ze względu na specyfikę branżową pracodawca zapewnia obuwie pracownicze. Najczęściej jednak wszystko zależy od osób zatrudnionych i tego, jak dostosują one buty do wykonywanych obowiązków.
  • 04.11.2019 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Obuwie w pracy

Eleganckie obuwie

Eleganckie obuwie wymagane jest przede wszystkim w zawodach, w których eksponuje się nogi ze względu na charakter ubrania bądź ciągły kontakt z klientem. Im większa formalizacja danego stanowiska, tym buty powinny być bardziej wyszukane i wysmakowane. Przede wszystkim powinny być dobrane do reszty stroju, którym przeważnie jest garnitur – w przypadku mężczyzn oraz żakiet i spódnica u kobiet. Eleganckie obuwie dominuje w biurach oraz sklepach z asortymentem powszechnie uznawany za luksusowy. Można się z nim spotkać również w wysokiej klasy salonach fryzjerskich, klubach oraz w kinach.

 

Obuwie sportowe

Obuwie sportowe charakteryzuje się wygodą i lekkością. Praca wykonywana w nim może przebiegać szybciej i efektywniej. Z tych względów obuwie sportowe spotykane jest w branżach związanych z pracą fizyczną (zwłaszcza na magazynach) oraz w firmach, gdzie nie obowiązuje formalny dress code. Stosowane jest z pragmatycznego punktu widzenia, a więc nie jest związane z żadnym zasadami bądź regulaminami wewnętrznymi. W niektórych zawodach, np. trenera personalnego, jest wręcz wskazane ze względu na specyfikę miejsca pracy.

 

Obuwie specjalistyczne

Obuwie specjalistyczne najczęściej przyznawane jest pracownikami przez pracodawcę ze względu na specyfikę środowiska, w którym wykonuje się obowiązki. Dotyczy to branży medycznej, budowlanej, a także służb mundurowych. Obuwie specjalistyczne ma przede wszystkim chronić stopy i nogi osoby noszącej przed działaniem substancji niebezpiecznych, zabrudzeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi skóry oraz ciała.

 

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Brakuje nam basenu, nie wspomnę już o parku wodnym z prawdziwego zdarzenia, nie mamy lodowiska, za to mamy już galerię nawet dwie, szkoda takiego terenu na kolejną :(Data dodania komentarza: 7.05.2025, 12:38Źródło komentarza: Redkom Development rusza z budową Silesiany – otwarcie w 2026 rokuAutor komentarza: Rysiu. KTreść komentarza: biorąc pod uwagę całą modernizację jeziora można się uciec do stwierdzenia iż najbardziej ucierpią Bielawianie cały teren zielony został przydzielony do kamping sudety , dla mieszkańców pozostaje (jeszcze bezpłatny) teren w koło fontannyData dodania komentarza: 6.05.2025, 15:12Źródło komentarza: Przebudowa drogi do Campingu 'Sudety' w Bielawie zakończona!Autor komentarza: IoVeTreść komentarza: Bardzo fajne okulary ma Pani, która wypowiada się pod koniec filmu :)Data dodania komentarza: 5.05.2025, 20:23Źródło komentarza: Majówka z Nową LewicąAutor komentarza: MKTreść komentarza: Walcem drogowym jechał czy czołgiem? To miejsce było niebezpieczne zanim tam wjechał pojazd.Data dodania komentarza: 1.05.2025, 19:12Źródło komentarza: Dzierżoniów, zdarzenie drogowe na ul. PodwalnejAutor komentarza: ZiTreść komentarza: Płyta jest tak różnorodna że każdy znajdzie coś dla siebie :D Polecam przesłuchać i zamówić krążek 😁Data dodania komentarza: 30.04.2025, 20:22Źródło komentarza: Muzyka z serca Pieszyc – poznaj twórczość DoubleYouAutor komentarza: anoTreść komentarza: MÓWIENIE że POWIAT KŁODZKI otrzymał największe dofinansowanie to pewnego rodzaju ściemnianie. Taki przekaz ma robić wrażenie że powiat kłodzki dostał więcej niż inne powiaty. Dostał takie kwoty bo JEST NAJWIĘKSZYM POWIATEM i PONIÓSŁ NAJWIĘKSZE STRATY. Druga sprawa : pytanie do urzędników kłodzkich i ministra Kierwińskiego. Czy poszerzenie koryta nysy Kłodzkiej w rejonie widocznego "MOSTU ŻELAZNEGO" zostało ujęte w OBECNYM programie usuwania i minimalizowania skutków powodzi ? co było wskazywane już w 1997 roku i we wrześniu 2024 roku jako konieczne by miejsce to nie spiętrzało dodatkowo fali powodziowej potęgując spustoszenia !!!.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 11:08Źródło komentarza: Kłodzko: Minister Kierwiński o remoncie mostu na Kościuszki
Reklama