Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy – które pomogą?

Zastanawiasz się, które kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy są w ogóle w stanie pomóc na uciążliwe zmiany skórne? Jeśli tak, to co powinny w sobie zawierać i jaką mieć formułę, żeby były na tyle skuteczne, by poradzić sobie z wszystkimi, a nie poszczególnymi objawami ŁZS?  Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy powinny opierać swe działanie na naturalnych składnikach aktywnych we właściwych proporcjach, nie bez znaczenia okazuje się ich konsystencja. Zostań z nami i poszerz swoje horyzonty na temat skutecznego radzenia sobie z ŁZS.
  • 16.08.2024 11:47
  • Autor: Grupa tipmedia
Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy – które pomogą?

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – co to za choroba?

Do dzisiejszego dnia nie wiadomo dokładnie, jaka jest jednoznaczna przyczyna pojawiania się tej choroby. Typowe ŁZS ma charakter nawrotowy, czyli okresy wzmagania i remisji. Istotą natomiast jest nadaktywność gruczołów łojowych, produkujących za dużo sebum (czytaj więcej: https://seborh.pl/lojotokowe-zapalenie-skory-glowy/) Co jest bezpośrednią przyczyną rozwoju stanu zapalnego i charakterystycznych objawów, typu:

  • „tłuste”, zapalne zmiany rumieniowo-złuszczające,

  • skóra może być pokryta brązowymi lub żółtymi łuskami,

  • czasami tworzy się „skorupa”,

  • gruba skóra, 

  • świąd,

  • nadmiernie przetłuszczające się włosy,

  • ubytki włosów w miejscach pojawienia się zmian, 

  • miejscowe łysienie.

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog z Gdańska

Objawy łojotokowego zapalenia skóry głowy mogą rozszerzać się na inne górne części ciała. U każdego chorego może przebiegać to inaczej. Zmiany mogą pokrywać skórę całej twarzy, u innej osoby pojawiać się jedynie wzdłuż linii włosów i w okolicy brwi. Brak łagodzenia wytworzonego stanu zapalnego powoduje, że komórki naskórka się nawarstwiają. Po czym wytwarza się charakterystyczna „skorupa”, którą trudno usunąć. Takie zmiany skórne utrzymujące się przez dłuższy czas są typowe dla łojotokowego zapalenia skóry. Mogą powodować świąd, pieczenie, a nawet ból – mówi dr n. med. Igor Michajłowski dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologicaca

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy – od Seborh

Masz problem z nawracającym ŁZS skóry głowy? Zastosuj profesjonalne dermokosmetyki Seborh do skóry z łojotokiem, których bazą są naturalne składniki aktywne w odpowiednich proporcjach i formule.

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
  1. Szampon Seborh – ma w sobie substancje, typu: pirokton olaminy, siarczek selenu, pantenol, ichtiol czy witamina E. Kremowa konsystencja pozwala delikatnie, ale dokładnie oczyścić skórę głowy oraz włosy z nadmiaru sebum, łusek oraz innych zanieczyszczeń. Łagodna formuła wzmocnia barierę hydrolipidową, regeneruje, nawilża skórę. Skutecznie zabija grzyby i bakterie.

  2. Emulsja Seborh – zawiera np: pirokton olaminy, kwas mlekowy, olej konopny, siarkę i mocznik. Za sprawą tych oraz innych składników zniwelowane zostają stany zapalne, skóra odkażona i miękka, bez łusek i nadmiernego złuszczania. Co istotne normalizuje się praca gruczołów łojowych.

  3. Płyn Seborh – ma w składzie kwas: migdałowy, jabłkowy, glikolowy, ale też argininę ekstrakt z nagietka, glukonolakton. Lekka mgiełka po rozpyleniu wzmacnia mikrokrążenie i naczynia krwionośne. Doskonale radzi sobie z regulacją sebum oraz nadmiernego złuszczania naskórka. Szybko zatrzymuje wodę w skórze, odżywia ją i regeneruje.

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

 

 

Efektywna pielęgnacja przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy

Przede wszystkim trzeba odwiedzić dermatologa, który jako jedyna kompetentna osoba jest w stanie postawić diagnozę, po czym rozpocząć dostosowane do potrzeb leczenie. Należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza i utrzymywać z nim regularny kontakt Może on przepisać leki doustne, miejscowe albo jakieś odpowiednie preparaty. Przy pielęgnacji skóry z ŁZS powinno się systematycznie stosować dobrej jakości dermokosmetyki regulujące wydzielanie gruczołów łojowych. Powinny być one łagodne, ale skuteczne i działać holistycznie.

Podsumowanie

Pielęgnacja skóry głowy z ŁZS nie należy do łatwych, ale możliwe jest zapanowanie nad chorobą! Ważne jest intensywne nawilżanie oraz normalizowanie złuszczania martwego naskórka przy pomocy właściwych kosmetyków, bazujących na kwasach i innych naturalnych składnikach. Konieczny jest też kontakt z dermatologiem oraz przestrzeganie jego wszystkich zaleceń. 

Materiał partnera


Reklama
Reklama
Reklama