Premiery, warsztaty teatralne, działania edukacyjne zarówno dla dzieci, młodzieży, jaki i seniorów, czytania performatywne, projekty balansujące na granicy teatru i form ludycznych oraz projekty „ożywiające” historię regionu.
TEATR WRAŻLIWOŚCI
I tak już 24 września 2016 zapraszamy na długo wyczekiwaną premierę spektaklu pt. „Piotruś Pan” na podstawie kultowej powieści J. M. Barriego „Piotruś Pan i Wendy”, którą wyreżyseruje Karolina Maciejaszek. Mimo, iż Piotruś, Wendy, Kapitan Hak i Dzwoneczek liczą już ponad 100 lat, to wielopłaszczyznowość opowieści Barriego sprawia, że historia ta wciąż żyje i jest aktualna. Reżyserka nie pominie żadnego z ważnych wątków rzeczonej powieści a swą uwagę skieruje w stronę kształtowania się partnerskiej relacji między Piotrusiem a Wendy, relacji dziewczęco – chłopięcej/ żeńsko - męskiej, relacji niezmiernie ważnej, wręcz niezbędnej kulturowo.
Oprócz „Piotrusia Pana” na scenie wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora zagoszczą dwa nowe spektakle adresowane do widzów najmłodszych. Premiery pierwszego ze spektakli spodziewajmy się w marcu natomiast termin kolejnej to maj 2017.
TEATR MIEJSCA I PRZESTRZENI
Projekt „POLSKA 120”, to kolejna propozycja premierowa tego sezonu. Spektakl w reżyserii Martyny Majewskiej (znanej wałbrzyskiej publiczności z takich realizacji jak: „Zrozumieć Giaura”, „Sachem. Wódz czarnych węży” czy „Naj”) będzie muzyczną impresją, inspirowaną powojennymi zdjęciami – z odnalezionych 120 starych klisz. „Spektakl – jak zapowiada sama reżyserka – ma mieć wartość świadectwa upamiętniającego realia życia codziennego mieszkańców gminy Walim i okolic, o których dziś już niewiele wiadomo”.
Projekt „POLSKA 120” zyskał akceptację Muzeum Historii Polski, a tym samym dofinansowanie, do którego włączyła się również Gmina Walim oraz Gmina Wałbrzych. Partnerem projektu jest Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Premiera „POLSKI 120” będzie miała aż trzy odsłony: walimską (11. 11), wałbrzyską (26. 11) i głuszycką (03. 10).
Napisz komentarz
Komentarze