Obiekt budowany jest przy ulicy Strefowej. Część przemysłowa hali zajmie 5000 m kw. Powierzchnię będzie można podzielić na 4 osobne moduły odpowiadające potrzebom inwestorów. Hala zostanie wyposażona w oświetlenie ledowe oraz suwnicę o nośności 10 ton. Przy obiekcie powstanie budynek biurowy o powierzchni 600 m kw., rampy przeładunkowe oraz parking dla 50 samochodów osobowych.
- To atrakcyjna oferta zarówno dla dużych, jak i małych i średnich przedsiębiorców, którzy nie muszą budować fabryki od podstaw, a jedynie wyposażyć gotowy obiekt w swoje linie technologiczne – tłumaczy Barbara Kaśnikowska, prezes wałbrzyskiej strefy. – Takie rozwiązanie zmniejsza koszty inwestycji oraz znacznie skraca czas potrzebny na uruchomienie produkcji. Hala położona jest na terenach objętych strefą ekonomiczną, co oznacza, że przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnień w podatku dochodowym – tłumaczy szefowa WSSE „INVEST-PARK”.
Ulgi podatkowe w województwie dolnośląskim wynoszą od 25% do 45% kosztów inwestycji, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa (im mniejsza firma, tym większa ulga). Na terenach objętych wałbrzyską strefą w Dzierżoniowie zainwestowało już 17 firm.
- Są w śród nich zarówno duże koncerny, jak małe i średnie firmy z kapitałem zagranicznym i polskim. Przedsiębiorcy ci stworzyli blisko 2300 miejsc pracy i zainwestowali około 750 mln złotych. Mamy nadzieję, że hala przyciągnie do Dzierżoniowa kolejne firmy, które zatrudnią nowych pracowników – mówi Tomasz Jakacki, wiceprezes wałbrzyskiej strefy.
W 2014 roku WSSE wybudowała cztery hale przemysłowe: w Bolesławcu, Wałbrzychu, Kłodzku i Nowej Rudzie. Wszystkie zostały zagospodarowane przez inwestorów. Obecnie budowane są trzy: we Wrześni, Twardogórze oraz Dzierżoniowie. Zakończenie ostatniej z wymienionych inwestycji planowane jest na II kwartał tego roku. W Dzierżoniowie dostępnych jest około 35 ha terenów inwestycyjnych objętych wałbrzyską strefą.
Napisz komentarz
Komentarze