Przedstawienie o niepokornej Calineczce w reżyserii Konrada Dworakowskiego jest swobodną interpretacją popularnej baśni Hansa Christiana Andersena. Bilety na spektakl dla dzieci powyżej 6 lat kosztują 10 zł.
Hans Christian Andersen napisał Calineczkę poszukując w dziecku, którego metaforą jest dwu i półcentymetrowa dziewczynka, dowodu bezbronności, posłuszeństwa, niewinności; wskazując jednocześnie ogromny wpływ świata zewnętrznego na to, co dzieje się z bohaterem. „Mikrokosmos” jest swobodną interpretacją tej popularnej baśni. Calineczka jest jedynie pretekstem do zderzenia się z podobnymi wątkami, ale na zasadach, które dyktuje w opowieści bohater ciekawy świata, silny i zdecydowany, dążący do tego, by być sobą i czuć się wolnym. Powodem tej swobodnej interpretacji jest chęć podjęcia dialogu ze stereotypem bohatera dziecięcego, sprowadzonego do postawy bezwolnej, pozbawionej charakteru i wpływu na własny los.
Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Konrad Dworakowski, a autorką scenografii i kostiumów - Maria Balcerek. Muzykę do spektaklu skomponował Piotr Klimek - autor muzyki symfonicznej, chóralnej, kameralnej i elektronicznej oraz twórca instalacji dźwiękowych.
Przedstawienie to część projektu Miasta w Ruchu, cyklu działań teatralno-edukacyjnych na Dolnym Śląsku. Aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy wraz z mieszkańcami m.in. Dzierżoniowa w dniach 1-4 lutego odkryją na nowo lokalne opowieści i legendy. Ich treść posłuży za punkt wyjścia do przygotowania ruchowej narracji przedstawienia, będącego efektem wspólnej pracy mimów oraz uczestników warsztatów organizowanych w czasie ferii. Pokaz powarsztatowy zaplanowano na 5 lutego na godz. 12.00. Zapisy na warsztaty w DOK-u, I piętro, pokój nr 4, tel. 74 64 64 629.
Napisz komentarz
Komentarze