Ruch związany z dojazdem do miejsc docelowych rozłożył się jednak w sposób nie powodujący większych niż zwykle utrudnień na trasach dojazdowych do większych miast. Taka sytuacja wynikała także z tego, że część z osób zdecydowała się na podróż środkami komunikacji zbiorowej.
1 listopada dolnośląscy policjanci skoncentrowali się głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy, do których tłumnie udawali się mieszkańcy odwiedzający groby najbliższych. O bezpieczeństwo w rejonach nekropolii dbali funkcjonariusze prewencji i wydziałów kryminalnych. Tam, gdzie doszło do zmiany organizacji ruchu, służbę pełnili policjanci drogówki. Funkcjonariusze przypominali pieszym o posiadaniu elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym po zmroku. Takie elementy odblaskowe byly rozdawane przez policjantów drogówki. W dalszym ciągu również funkcjonariusze prowadzili wzmożone działania na dolnośląskich drogach.
W niedzielę w godzinach wieczornych policjanci spodziewali się największej fali powrotów, w związku z czym uwaga funkcjonariuszy skierowana została na główne drogi województwa dolnośląskiego oraz te miejsca, gdzie przewidywano największe natężenie ruchu.
Od piątku, a więc od momentu, gdy rozpoczęto akcję „Znicz” na obszarze województwa dolnośląskiego doszło do 19 wypadków, w których obrażenia ciała odniosły 22 osoby. Niestety na terenie powiatu wołowskiego funkcjonariusze zostali powiadomieni o znalezieniu na poboczu ciała rowerzysty, który najprawdopodobniej został potrącony przez samochód. W innym zdarzeniu na terenie Wałbrzycha 73-letni mężczyzna wtargnął na jezdnię i został śmiertelnie potrącony przez samochód. Obie te sprawy w chwili obecnej będą wyjaśniane przez policjantów. W tym czasie funkcjonariusze zatrzymali na drogach naszego województwa 58 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Akcja „Znicz” będzie prowadzona jeszcze dzisiaj.
Napisz komentarz
Komentarze