Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej odpowiedzieli na apel dzieci chorych na raka mózgu.
Do funkcjonariuszy wpłynęła prośba o pomoc dla 7-letniego Olka i 8-letniej Emilki. Dzieci, które leżą w krakowskim szpitalu marzyły o otrzymaniu obrazków oraz listów z pozdrowieniami i życzeniami powrotu do zdrowia, aby na ich twarzach zagościł uśmiech i pobyt w szpitalu upływał im raźniej. Chorzy na raka mózgu Emilka i Olek są dziećmi funkcjonariuszy Straży Granicznej Bieszczadzkiego Oddziału SG z Placówki SG w Korczowej i Placówki SG w Lubaczowie. Na odzew nie trzeba było długo czekać. W akcję zaangażowali się funkcjonariusze z Placówki SG w Kłodzku, który rozpropagowali przedsięwzięcie wśród współpracujących z nimi przedszkoli.
W pomoc czynnie włączy ły się dzieci z Przedszkola Nr 4 im. Jana Brzechwy w Kłodzku oraz z Samorządowego Przedszkola w Międzylesiu.
Natomiast Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko w Ołdrzychowicach Kłodzkich wspólnie z Placówką SG w Kłodzku ogłosiły konkurs literacko-plastyczny dla dzieci pt. "Wiersz dla Emilki i Olka". W konkursie wzięły udział dzieci w wieku w wieku 7-8 lat z terenu Gminy Kłodzko oraz bibliotek partnerskich Programu Rozwoju Bibliotek: Miasta i Gminy Radków, Ludwikowic Kłodzkich oraz Lewina Kłodzkiego. Celem konkursu było namalowanie ciekawych kolorowych prac, aby sprawić radość chorym dzieciom i dodać im otuchy. Konkurs miał również na celu rozwijanie dziecięcej wyobraźni oraz stworzenie możliwości zaprezentowania talentu plastycznego dzieci z jednoczesnym zaakcentowaniem wrażliwości dziecka na choroby ich rówieśników i pokazanie, że Emilka i Olek nie są sami. W części literackiej zawracano uwagę na napisanie wesołego wierszyka dla Emilki i Olka zakończonego pozdrowieniami i życzeniami powrotu do zdrowia, a w cz ęści plastycznej na namalowanie kolorowej ilustracji do stworzonego przez siebie wiersza. Wykonane prace spłynęły w połowie stycznia br., a jury w skład którego weszli: funkcjonariusze, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko i pracownicy biblioteki, przyznało nagrody m.in. bajki, puzzle oraz wycieczkę do Placówce SG w Kłodzku. W miesiącu lutym wszystkie prace trafiły do chorych dzieci.
Zaangażowanie się w akcję to przykład bezinteresownej pomocy i wrażliwości ludzkiej.
Całą akcję zainicjowali przedstawiciele Klubu Honorowych Dawców Krwi Vita przy Bieszczadzkim Oddziale SG w Przemyślu, którym składamy podziękowania za wspaniały pomysł wsparcia Emilki i Olka.
Napisz komentarz
Komentarze