BOHATERKI
reżyseria: Ewelina Marciniak tekst: Michał Buszewicz
Teatralny thriller
Bohaterki to opowieść o trzech kobietach nie potrafiących sobie poradzić z samotnością, przebywających ciągle ze sobą, balansujących między wzajemnym uzależnieniem a zmęczeniem własnym towarzystwem. Na przeciwległym biegunie znajduje się czwarta, której wszystko się udaje - każdą porażkę przekuwa w sukces, a upokorzenie w siłę. Wątki wszystkich kobiet łączy mężczyzna pojawiający się znienacka w domu. Okazuje się jednak, że jego cel nie jest zbieżny z marzeniami kobiet. Wręcz przeciwnie - całkowicie je przekreśla. Wobec takiej sytuacji trzeba zachować się bohatersko. Spektakl jest próbą przyjrzenia się sytuacji kobiet zdeterminowanych silnym pragnieniem bliskości, postawionych wobec przemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Postać niebezpiecznego mężczyzny znajdującego się w samym środku kobiecego domu pcha opowieść w rejony fabularnej opowieści z gatunku thrillera.
16 września 2013 / godz.19.00 / poniedziałek / Scena Kameralna
17 września 2013 / godz. 19.00 / wtorek / Scena Kameralna
#dziady
tekst i reżyseria: Michał Kmiecik, dramaturgia: Sebastian Liszka
Intrygujące, fascynujące teatralne dziady
Teatralny projekt dotyczący pamięci polskiego teatru, przygotowany przez młodego reżysera i dramaturga Michała Kmiecika. Inspirowany jest strukturą Dziadów Adama Mickiewicza oraz szeregiem materiałów archiwalnych - książek, filmów, rejestracji spektakli dotyczących zmarłych w ostatnim czasie słynnych twórców polskiego teatru: Erwina Axera, Adama Hanuszkiewicza, Jerzego Jarockiego. Michał Kmiecik za punkt wyjścia przyjął sprawdzenie, co z dorobku zmarłych mistrzów może być jeszcze istotne i ważne, a także w jaki sposób najmłodsze pokolenie twórców teatru może zmierzyć się z przeszłością, do której nie ma dostępu, ale która determinuje obraz i charakter teatru? 21 września 2013 / godz. 19.00 / sobota / Scena Kameralna
22 września 2013 / godz. 18.00 / niedziela / Scena Kameralna
NA BOGA!
tekst: Jarosław Murawski
reżyseria: Marcin Liber
dramaturgia: Michał Pabian
Diabelskie intrygi i mistyfikacje
Dramat formalny i fabularny Jarosława Murawskiego napisany trzynastozgłoskowcem o wartkiej akcji, niekiedy sensacyjnej fabule. Pretekstem historii jest podglądanie przez autora ludowego zwyczaju wodzenia Judasza, wielkopiątkowej tradycji ze śląskiego Skoczowa. Świat ten w dramacie Murawskiego ożywa. Nie jest reżyserowanym widowiskiem, ale areną, na której reprezentanci Drużyny Zła i Obrońców Wartości konfrontują się ze sobą. Dzięki konsekwentnemu użyciu ironii tekst staje się bardzo ludzki, może nawet 'ludowy'. Niepozbawione prawdy historycznej monologi Księdza Grzyba, spotkania trzech diabłów i snuta przez nich intryga doprowadzają jednak do nietypowego konfliktu. Wszyscy czekają na to samo, na zmartwychwstanie idei, na odnowienie się kulturotwórczych znaków, na powtórne uporządkowanie, może nawet na kolejną 'grubą kreskę'. Rewolucji nie będzie, historia kołem się toczy.
20 września 2013 / godz. 18.00 / piątek / Duża Scena
REZERWACJA BILETÓW: tel. 74 6649695; e-mail:[email protected]
Napisz komentarz
Komentarze