Wczoraj przed godziną 20:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego na 96 kilometrze w kierunku Wrocławia autostrady A4.
Według ustaleń funkcjonariuszy, kierowca pojazdu marki Citroën, 46-letni mieszkaniec Krakowa, podczas wykonywania manewru omijania niesprawnego zespołu pojazdów ciężarowych, który uległ awarii i stał na prawym pasie ruchu, uderzył w tył przyczepy. W wyniku tego zdarzenia 81-letni pasażer Citroëna zginął na miejscu. Kierowca z poważnymi obrażeniami został zabrany do szpitala.
Kierujący zespołem pojazdów ciężarowych był trzeźwy i nie odniósł obrażeń. Na miejscu wypadku czynności dochodzeniowe prowadzili funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora oraz biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.
Przypominamy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu. W związku z powyższym apelujemy:
Dostosuj prędkość do warunków drogowych i panującej sytuacji na drodze.
Zachowaj szczególną ostrożność, zwłaszcza podczas manewrów takich jak omijanie czy wyprzedzanie.
Prawidłowo oznaczaj pojazdy w razie awarii, ustawiając trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości od pojazdu.
Korzystaj z pasów bezpieczeństwa – ich używanie może uratować życie w razie wypadku.
Zachowanie zasad ostrożności i odpowiedzialności na drodze pozwoli uniknąć tragicznych zdarzeń takich jak ten. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.


Napisz komentarz
Komentarze