Podczas dwóch dni festiwalowych, organizowanych w kooperacji „Polskiej Animacji” oraz Fundacji Inicjatywa B zostanie zaprezentowany program: „Teraz Dzieci Mają Głos” składający się będzie z 5 projekcji filmowych.
Jak czytamy na stronie fundacji – Każdorazowo po zakończonej projekcji, widzowie (dzieci i młodzież) głosują na najlepszy film w kategorii zaprezentowanej przez organizatora (a są to kategorie: przedszkolna, wczesnoszkolna oraz szkolna) biorąc tym samym aktywny udział w formie festiwalowej. Każdy głos jest ważny, a o tym jak przebiegnie głosowanie, zostaniecie poinformowani przed seansem.
.jpg)
Edukacyjne filmy zobaczą dzieci i młodzież z lokalnych placówek oświatowych: Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz Bajkowego Przedszkola w Żarowie – które zgłosiły chęć uczestnictwa. Na kolejne zgłoszenia organizatorzy pokazów filmowych czekają!
Projekcje odbywają się w następującym porządku: 20 marca: o godz. 9.00 (wiek: 3-6 lat), godz. 10.30 (wiek: 6-9 lat), godz. 12.30 (wiek: 12-14 lat). Natomiast 21 marca: o godz. 9.00 (wiek: 6-9 lat), godz. 11.45 (wiek: +15 lat).
– Spodziewamy się kilkuset najmłodszych widzów z gminy Żarów, którzy wezmą aktywny udział w formie festiwalowej, która w Żarowie organizowana jest przez Fundację Inicjatywa B od 2016 roku – dodaje Tomasz Nycz z Fundacji Inicjatywa B.
Repertuar Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA 2025 w Żarowie, składać się będzie z 24 krótkometrażowych filmów animowanych, które zostały wykonane różnymi technikami filmowymi. Repertuar i harmonogram projekcji znajdują się na:
https://inicjatywab.pl/2025/02/15/ogolnopolski-festiwal-animacji-opla-2025-w-zarowie/
Wszystkie niezbędne informacje dot. wydarzenia można znaleźć na stronie: www.polskaanimacja.pl. W przypadku chęci uczestnictwa grup zorganizowanych w projekcjach festiwalowych prosimy o kontakt telefoniczny: 781-041-989 lub e-mailowy: [email protected]. Wydarzenie jest niebiletowane i otwarte dla wszystkich. zainteresowanych. Organizatorzy: Polska Animacja oraz Fundacja Inicjatywa B. Partnerem wydarzenia jest Gmina Żarów. Druk materiałów promocyjnych: Agencja Reklamowa GEOSPACE.

Napisz komentarz
Komentarze