Spotkanie w Urzędzie Pocztowym 1 było wyrazem solidarności i wsparcia dla tych Pocztowców, którzy we wrześniu tego roku stanęli przed ogromnym wyzwaniem walki z żywiołem i do dziś zmagają się z odbudową swojego życia po powodzi. Było też okazją do podziękowania i wyrażenia uznania dla wszystkich pracowników Spółki, którzy przyczynili się do pomocy powodzianom, demonstrując siłę i determinację w trudnych momentach. Poza świątecznym poczęstunkiem, dla dzieci przygotowano drobne podarunki. W spotkaniu wzięli udział pracownicy z Kłodzka i nieodległego Bardo oraz ich rodziny.
- Chcielibyśmy świętować ze wszystkimi Pocztowcami. Sytuacja na Poczcie Polskiej w tym roku jest dość szczególna i wyjątkowa. Dlatego zdecydowaliśmy się na tylko jedną wigilię, tym razem nie w Warszawie, ale w Kłodzku. Spędzamy ją z Pocztowcami i ich dziećmi, rodzinami, co dla nas szczególnie miłe. Obecne tu osoby, to ludzie którzy ten rok odczuli szczególnie mocno, poprzez wrześniową powódź. Stąd nie wyobrażałem sobie, by ta symboliczna, pocztowa wigilia, mogła odbyć się w innym regionie i stąd nasza obecność w Kłodzku – powiedział Sebastian Mikosz, prezes Poczty Polskiej.
W obliczu klęski, która dotknęła nasz kraj, Poczta Polska i jej pracownicy, stanęli na wysokości zadania, wykazując się nie tylko niezawodnością, ale także zaangażowaniem w pomoc poszkodowanym. W porozumieniu z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa oraz władzami samorządowymi największych polskich miast, ta spółka skarbu państwa wykorzystała swoje siły, możliwości logistyczne i magazynowe w walce ze skutkami powodzi. Dzięki temu, udało się pomóc zaspokoić najpilniejsze potrzeby dotkniętych obszarów, dostarczając: wodę, żywność, ubrania, worki z piaskiem i inne produkty, których najbardziej wówczas brakowało. Poczta Polska uruchomiła również zastępcze i mobilne punkty pocztowe, gwarantując dostęp do podstawowych usług urzędowych i gotówki.
Pracownicy Poczty Polskiej dotknięci skutkami powodzi mogli liczyć na wsparcie finansowe i materialne ze strony samej Spółki i Fundacji „Pocztowy Dar”. Dzięki solidarności i hojności samych pracowników Poczty, Fundacja zebrała ponad 180 tysięcy złotych na pomoc poszkodowanym Pocztowcom i ich rodzinom.
2024 rok, ze względu na bezprecedensową powódź, był dla Poczty Polskiej, jako instytucji, czasem szczególnych wyzwań, ale i dowodem na to, że jest ona ważnym elementem bezpieczeństwa państwa, świadczącym niezbędne usługi dla obywateli bez względu na okoliczności. Spotkanie Wigilijne w Kłodzku miało podkreślić tę misję. Było także wyrazem wdzięczności dla wszystkich pracowników Poczty Polskiej, którzy realizują swoje obowiązki, niezależnie od warunków czy okoliczności.
Napisz komentarz
Komentarze