- IFA to największe targi elektroniki użytkowej oraz sprzętu AGD, które odbywają się w Berlinie od 1924 roku. Mówimy tutaj o wszelkiego rodzaju nowych technologiach, dlatego nie mogło zabraknąć również Dolnego Śląska, który jest regionem o ogromnym potencjale, jeśli chodzi o najnowocześniejsze technologie – podkreśla Michał Rado, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.
Co roku w Berlinie największy producenci związani z branżą pokazują, jak nowe technologie mogą zmienić życie konsumentów. Ponad 2 tysiące wystawców z 139 krajów i 180 tysięcy odwiedzających targi, a do tego prezentacje nowoczesnych produktów sprawiają, że IFA w Berlinie są jednymi z najważniejszych targów dla branży elektroniki użytkowej i sprzętu gospodarstwa domowego. Obecność na tym wydarzeniu to dla dolnośląskich przedsiębiorców okazja do nawiązania kolejnych kontaktów biznesowych.
- Udział w targach to nie tylko możliwość poznania nowych rynków, ale także okazja do nawiązania współpracy z przedsiębiorcami z całego świata. Poznaliśmy inne technologie, a także wymieniliśmy się doświadczeniami z firmami z różnych krajów. Takie targi to również szansa na integrację biznesową i kulturową – mówi Jagoda Nowakowska z firmy Applover Sp. z o.o. zajmującej się tworzeniem oprogramowania.
W misji gospodarczej, zorganizowanej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach unijnego projektu Going Global 4.0 udział wzięło 10 dolnośląskich przedsiębiorców z branży nowoczesnych technologii i IT. Oprócz obecności na targach IFA Berlin, uczestnicy spotkali się również w Ambasadzie RP w Berlinie z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego oraz przedsiębiorcami m.in. z Niemiec, Finlandii, Korei Południowej i Japonii podczas Business Mixer.
- Firmy miały okazję spróbować dolnośląskich specjałów, ale przede wszystkim prowadzić rozmowy biznesowe. Dolny Śląsk ma dużą przewagę nad innymi regionami Polski, bo graniczy bezpośrednio z Republiką Federalną Niemiec i blisko współpracuje na przykład z Saksonią. Dolnośląskie firmy są mocno obecne na rynku. Dodatkowym atutem jest też to, że język niemiecki jest popularny wśród przedsiębiorców z Dolnego Śląska – zaznacza Bartosz Arabik, kierownik Referatu Ekonomicznego w Ambasadzie RP w Berlinie.
- Dzięki temu pozyskaliśmy świetnego partnera, który chciałby zająć się dystrybucją naszego produktu na Niemcy. Pokazaliśmy nas produkt szerszej rzeszy przedsiębiorców w zamkniętym gronie, przekazując wszystkie detale dotyczące współpracy. Pokazaliśmy też, że jesteśmy otwarci na nowych partnerów – podkreśla Dominik Żaboklicki z firmy Greenwood Sime, która produkuje domy na kółkach.
Dolnośląscy przedsiębiorcy są obecni na rynkach zagranicznych, a dzięki udziałowi w międzynarodowych targach gospodarczych, nawiązują kolejne relacje biznesowe. Samorząd Województwa Dolnośląskiego stawia na rozwój gospodarczy, dlatego trwa nabór na kolejną misję gospodarczą w ramach projektu Going Global 4.0. W dniach 11-14 listopada odbędą się targi Web Summit w Lizbonie.
- To kolejna edycja, której celem jest umożliwienie dolnośląskim przedsiębiorcom uczestnictwa w największych wydarzeniach branżowych na świecie. Jest to miejsce, gdzie prezentowane są najnowsze technologie z całego świata. Nasi przedsiębiorcy mogą pokazać to, czym się zajmują, ale także wymienić się doświadczeniami, wypromować swoje usługi, a przy tym cały region - mówi Michał Rado, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.
Program Going Global 4.0 zakłada organizację 28 zagranicznych misji gospodarczych dla ok. 300 przedsiębiorców. Projekt finansowany jest z budżetu województwa dolnośląskiego oraz Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027.
Napisz komentarz
Komentarze