Konkurs rozpoczął się w sobotę, 20 lipca w samo południe prezentacją na Dziedzińcu Honorowym Książa. Zaprzęgi przyjeżdżały do wyznaczonych, oddalonych od siebie punktów, w których każdy z niezależnych sędziów oceniał: ogólne wrażenie, konie, uprząż, pojazd oraz ubiór powożącego i towarzyszących mu osób. Jak zwykle, widowisko było wspaniałe, m.in. przepiękne ogiery, zaprzęgi biorące udział w konkursie oraz eleganckie stroje z dawnych epok.
W sobotę odbył się też pokaz Pocztu Kasztelanii Starożukowickiej pod dowództwem Aleksandra Jarmuły. Ta konna grupa rekonstrukcyjna, którą tworzą pasjonaci historii i jazdy konnej prezentuje staropolski kunszt jazdy husarskiej i Polskiej Szkoły Jazdy jaki był powszechny w Rzeczypospolitej w XVII wieku.
A w drugim dniu X Międzynarodowego Konkursu Powożenia Tradycyjnego w Książu, w niedzielę, 21 lipca od godziny 9 na terenie zamkowego parku odbywać się będzie Próba Terenowa. To około piętnastokilometrowa próba w terenie, sprawdzenie tego jak powożący radzi sobie z zaprzęgiem w ruchu publicznym.
Napisz komentarz
Komentarze