Adam Tański jest absolwentem Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu w klasie organów prof. Michela Bouvarda oraz prof. Oliviera Latry. Ukończył również z wyróżnieniem Hochschule für Musik w Moguncji w klasie organów prof. Gerharda Gnanna oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Magdaleny Czajki i prof. Jarosława Wróblewskiego.
Artysta jest współzałożycielem i dyrektorem artystycznym festiwalu Etnosakralia Kurpiowskie łączącego muzykę organową z muzyką tradycyjną oraz improwizowaną. Od 2023 roku jest także kuratorem artystycznym festiwalu Sztuka Źle Obecna, który organizuje Instytut Pamięci Narodowej.
W latach 2015-2017 artysta prowadził działalność pedagogiczną w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W 2019 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina obronił dysertację doktorską pt. Charakterystyczne cechy muzycznego folkloru kurpiowskiego jako podstawa w kreowaniu improwizacji organowych.
W 2018 roku została wydana w serii wydawniczej "Biblioteczka Kurpiowska" jego pierwsza monograficzna publikacja zawierająca pięć utworów na instrumenty klawiszowe. W 2019 roku nakładem wydawnictwa Requiem Records ukazał się jego debiutancki album z improwizacjami organowymi pt. Polichromia.
Program:
Franciszek Liszt, Preludium i fuga na temat B-A-C-H
Robert Schumann, Skizzen für den Pedelflügen op. 58 nr 1
Adam Tański - postludium I
Robert Schumann, Skizzen für den Pedelflügen op. 58 nr 2
Adam Tański - postludium II
Robert Schumann, Skizzen für den Pedelflügen op. 58 nr 3
Adam Tański - postludium III
Robert Schumann, Skizzen für den Pedelflügen op. 58 nr 4
Adam Tański - postludium IV
Johann Sebastian Bach, Fantazja i fuga g-moll, BWV 542
Napisz komentarz
Komentarze