W repertuarze: Bagatelle No. 25 a-moll WoO 59 (“Dla Elizy”)
Sonata c-moll op. 13 “Patetyczna”
I. Grave. Allegro di molto e con brio
II. Adagio cantabile
III. Rondo: Allegro
Sonata cis-moll op. 27 nr 2 “Księżycowa”
I. Adagio Sostenuto
II. Allegretto
III. Presto agitato
Rondo a Capriccio G-dur op. 129
5 Symfonia c-moll op. 67, cz. I (transkrypcja F. Liszta)
23.10.2020 godz. 18.00 oraz 24.10.2020 godz. 18.00
Miejsce: Synagoga Rutika Dzierżoniów, ul. Krasickiego 28
Bilety w cenie: 30 zł (przedsprzedaż), 45 zł (w dniu koncertu)
Do nabycia w kasie biletowej DOK ul. Świdnicka 23, I piętro,
Poniedziałek - czwartek w godz. 10:00 - 17:30, piątek w godz. 8:00 -15:30 lub na stronie: www.dok.pl
Kasa biletowa w budynku głównym
poniedziałek - czwartek w godz. 10:00-17:30
piątek - 8:00-15:30
BILETOMAT / płatność kartą
budynek główny DOK, wejście od parkingu
poniedziałek-czwartek 8:00 - 21:00
piątek 8:00 - 20:00
„Niemczuk znakomicie cieniował niuanse światłocienia oraz swoją uduchowioną interpretacją wprowadził nas w poetycki nastrój (...). Odczuliśmy, jakby razem z Niemczukiem sam Chopin był obecny w sali koncertowej: rozmarzony, nostalgicznie wędrujący i poszukujący...”
Nobuko Fujimaki, Chopin Magazine, Tokio, sierpień 2017
„Jego grę wyróżnia płynność, bardzo szeroki zakres dynamiki, od głośnego forte po szepczące pianissima, różnorodność barw i kolorów oraz olśniewająca wirtuozeria.”
The Epoch Times, New York, 2013
„Zdolny, muzykalny bardzo, ma dużo do powiedzenia w pianistyce, ma urok jego granie, a szkoła pianistyczna nieskazitelna. Brawo, brawo, brawo!”
Bogusław Kaczyński
W styczniu 2017 roku Program Pierwszy Polskiego Radia zestawił chopinowskie interpretacje Grzegorza Niemczuka w jednym szeregu z tak wybitnymi artystami jak Martha Argerich, Maurizio Pollini i Adam Harasiewicz. Niewątpliwie miała na to wpływ rozwijająca się od kilku lat w zawrotnym tempie kariera młodego artysty, który należy obecnie do najbardziej aktywnych polskich pianistów klasycznych, który swymi podróżami koncertowymi po całym świecie kontynuuje tradycje Ignacego Jana Paderewskiego czy Artura Rubinsteina. Jego bogata, międzynarodowa kariera solowa, trwająca już 14 lat, zawiodła go do wielu prestiżowych sal koncertowych na całym świecie. Pianista wystąpił do tej pory z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 31 krajów na wszystkich 6 kontynentach (Polska, Czechy, Słowacja, Niemcy, Litwa, Rosja, Austria, Chorwacja, Serbia, Bułgaria, Szwajcaria, Włochy, Belgia, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Finlandia, Norwegia, Etiopia, Tanzania, Japonia, Chiny, Korea Południowa, Singapur, Malezja, Australia, Peru, Brazylia, Ekwador, Stany Zjednoczone, Jamajka, Curacao). Często prowadzi swoje własne koncerty, wprowadzając słuchaczy w tajniki wykonywanej muzyki i przybliżając ciekawe fakty z biografii kompozytorów. Wszędzie, gdzie występuje, spotyka się z gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki, co skutkuje kolejnymi zaproszeniami na przyszłość. Szczególnie ceniony jest w Azji: po spektakularnym debiucie solowym w Tokio w lipcu 2017 roku, w prestiżowym magazynie „Chopin" ukazała się niezwykle entuzjastyczna recenzja, Ten występ zaowocował kolejnymi zaproszeniami na recitale w Japonii (Tokio, Osaka, Nagoja, Sapporo, Asahikawa, Obihiro, Hakodate, Aomori), jak również kontraktem z magazynem „Chopin" na comiesięczne artykuły o wykonawstwie muzyki F. Chopina.
Wśród sal koncertowych, które gościły Grzegorza znajdują się tak prestiżowe jak m.in. Carnegie Hall, Steinway Hall w Nowym Jorku, Kioi Hall, Tokyo Bunka Kaikan w Tokio, Beijing Concert Hall w Pekinie, Quintai Concert Hall in Wuhan, Guotai Arts Center in Chongquing, Busan Cultural Center w Busan, Teatro Puccini w Mediolanie, Teatro Sergio Cardoso w Sao Paulo, Centro Cultural de Sao Paulo, Capela Santa Maria w Kurytybie, Teatro Civico w Vercelli, Palau de la Musica Catalana w Barcelonie, Victoria Concert Hall w Singapurze, Collonge-Bellerive w Genewie, Muzeum F. Liszta w Weimarze, Konserwatorium Muzyczne w Shanghaju, Carskie Sioło w Petersburgu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Krakowska, Teatr Wielki Opera Narodowa, Zamek Królewski w Warszawie. Pianista posiada bardzo rozbudowany repertuar obejmujący ponad 250 utworów solowych i 28 koncertów na fortepian z orkiestrą od epoki baroku po muzykę XX i XXI wieku.
W przeciągu kilku ostatnich lat Grzegorz Niemczuk zadebiutował jako solista z wieloma orkiestrami, w tym New York Concerti Sinfonietta (Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina), Mozart Virtuoso Orchestra z Tokio (Koncert D-dur „Koronacyjny"
Napisz komentarz
Komentarze