Prace na cmentarzu w Dzierżoniowie trwały od 2 do 10 sierpnia (z wyjątkiem weekendu) w godzinach 9:00-13:30. 10 sierpnia o godzinie 16:00 na uporządkowanym cmentarzu odbyło się podsumowanie akcji którą poprowadziła Nelly Wacker. Na wydarzenie przybyli mieszkańcy oraz przedstawiciele urzędu miasta. Młodzież oprowadziła po uporządkowanym cmentarzu i wskazała ciekawe nagrobki, które udało się odkryć i odsłonić podczas prac. Punktem kulminacyjnym projektu było uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na terenie cmentarza oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia uczestników projektu.
Organizatorami workcampu są: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V. Projekt jest wspierany przez Księdza Biskupa Waldemara Pytla oraz Urząd Miasta w Dzierżoniowie.Dofinansowano w ramach Programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – "Wolontariat dla dziedzictwa”
Jak opisuje MAŁY LEKSYKON DZIERŻONIOWSKI, Henryka Kwiatkowskiego wydany w 1990 r. "W 1870 r władze miasta zakupiły 6 mórg gruntu za cmentarzem żydowskim, z przeznaczeniem na nowy cmentarz ewangelicki, poświęcony w 1872 r. Był on wyposażony w kostnicę, katakumby i dom grabarza. Przed 1878 rokiem otoczono go murem i zadrzewiono, przeważnie lipą i klonem. W latach dwudziestych naszego wieku cmentarz został poszerzony, zbudowano kaplicę pogrzebową. Po ostatniej wojnie służył on sporadycznie katolikom, by w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ulec zdewastowaniu, zwłaszcza w części wschodniej"
Komentarze